وبسایت های اصلی

دسته بندی : خبر 

تاریخ : یکشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰
: بازدید
۰ دیدگاه
نوشته : mehran

صنعت سنگ لرستان؛ ظرفیتی ناب برای جهانی شدن

در جریان حضور هیئت تجاری سرمایه گذاری کشور عراق در استان لرستان آنچه برای این هیئت جالب به نظر می رسید ظرفیت استان لرستان در زمینه تولید و فراوری انواع سنگهای تزئینی و ساختمانی بود.

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، هیئت تجاری سرمایه گذاری کشور عراق روز دوشنبه از کارخانجات سنگ آباد گوهره باباخانی خرم آباد، سنگ های تزئینی و صنعتی زیگورات و کارخانه آرا سنگ در شهرک صنعتی شماره یک و دو خرم آباد بازدید کردند. نکته قابل تامل در اظهارات تجار و بازرگانان عراقی تعجب این هیئت از وجود کارخانجاتی با این عظمت و تکنولوژی مدرن و روز دنیا در استان لرستان بود به طوریکه بسیاری از آنها در اظهارات خود بازدید از چنین کارخانه هایی را برای اولین بار در طول تجارت خود تجربه کرده بودند. برخی از تجار عراقی که در حوزه مصالح ساختمانی فعالیت داشتند در جریان این بازدید با تهیه عکس و فیلم و رایزنی با صاحبان کارخانه های یاد شده از تمایل خود برای انعقاد موافقت نامه هایی به منظور صادرات محصول این کارخانجات سخن گفتند.

وجود بزرگترین تولید کننده سنگ گوهره دنیا در استان لرستان

مدیر عامل شرکت سنگ آباد گوهره استان لرستان در جریان این بازدید در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حال حاضر این کارخانه بزرگترین تولید کننده سنگ گوهره در دنیا محسوب می شود. روح الله باباخانی ادامه داد: این در حالیست که دستگاههای مورد استفاده در این کارخانه بزرگ سنگ در خاورمیانه نظیر ندارد و ما در زمینه تکنولوژی حرف اول را در منطقه می زنیم. وی با اشاره به تولید روزانه دو هزار متر سنگ در این کارخانه بزرگ، عنوان کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد محصولات تولید شده در کارخانه آباد گوهره باباخانی خرم آباد به کشورهای اروپایی صادر می شود. مدیر عامل شرکت سنگ آباد گوهره استان لرستان با تاکید بر اخذ کلیه استانداردهای جهانی برای محصولات این شرکت، یادآور شد: این کارخانه هر ساله به عنوان صادر کننده نمونه کشور معرفی می شود.

۹۰ درصد تولیدات شرکت سنگ آباد گوهره به اروپا صادر می شود

باباخانی ادامه داد: این شرکت با توجه به شناخته شده بودن در سطح دنیا در عمده نمایشگاههای اروپایی حضور دارد. وی با بیان اینکه سنگ تولیدی در این کارخانه بازار کلیه کشورهای اروپایی را در اختیار دارد، ادامه داد: به طور متوسط سالانه ۶۰۰ هزار متر سنگ در کارخانه آباد گوهره خرم آباد تولید می شود. مدیر عامل شرکت سنگ آباد گوهره استان لرستان با اشاره به تولید انواع سنگ ساختمانی کف و دیوار در این کارخانه، عنوان کرد: تاکنون ۹۰ درصد محصولات این کارخانه با توجه به استاندارد بالای آن به کشورهای اروپایی صادر می شده است ولی صادراتی به کشور عراق نداشته ایم. باباخانی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در مورد بازدید تجار عراقی نیز گفت: اکثر بازرگانان بازدید کننده از کارخانه از این بازدید راضی بودند و بسیاری از آنها عنوان می کردند که برای نخستین بار است که از چنین کارخانه ای بازدید می کنند. وی ابراز امیدواری کرد که بازدید تجار عراقی زمینه ساز ورود محصولات این کارخانه به بازارهای این کشور و حوزه خلیج فارس شود.

منبع خبر :لور نیوز

http://www.loor.ir/News.asp?nid=3632&ln=fa

برچسب ها : برچسب ها:

نظرات